04 czerwca 2019 16:02 | Kronika Przedszkola

BIEDRONKI I MISIE Z WIZYTĄ W PRUDNICKIEJ POWIATOWEJ KOMENDZIE POLICJI

4 czerwca dzieci z grupy Biedronki i Misie wybrały się z wizytą do Prudnickiej Komendy Policji. Dzieci mogły poznać zawód policjanta. Dzieciom udostępniono do zwiedzania budynek komendy, strzelnicę, policyjny areszt. Prowadzący spotkanie policjanci opowiadali o swojej pracy oraz prezentowali wyposażenie potrzebne w codziennej służbie. Funkcjonariusze  przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa. Wiele radości wśród najmłodszych wywołała możliwość obejrzenie policyjnych radiowozów, motocykli. Furorę zrobił pokaz wyszkolenia psa służbowego. Każdy przedszkolak otrzymał swoją odbitkę linii papilarnych, którą zabrał do domu. Podczas zwiedzania komendy towarzyszyła dzieciom maskotka PRUDEK, która wywoływała w dzieciach wiele radości.

Serdecznie dziękujemy Panu Komendantowi oraz funkcjonariuszom policji w Prudniku za przygotowanie dzieciom tak wspaniałej i niezapomnianej lekcji.