03 czerwca 2019 21:46 | Kronika Przedszkola

DZIEŃ DZIECKA

Obchody Dnia Dziecka w naszym przedszkolu rozpoczęły się już 28 maja i trwały przez trzy dni. W pierwszym dniu świętowanie rozpoczęto  wyjściem do Centrum Kultury na bajkę pt. „TROLLE” W kolejnym dniu, dzieci z uczestniczyły w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium „Mój kosmos”. Dzięki pokazom, dzieci dowiedziały się i zobaczyły jak powstaje wszechświat, galaktyki, Układ Słoneczny. Pokaz, dla każdej z grup osobno, odbył się w specjalnej kopule o kształcie kuli, które dawała wrażenie przestrzeni kosmicznej. Dzieci odbyły podróż przez Układ Słoneczny, przechadzały się po Marsie, lądowały na Księżycu. Mogły również poznać zjawiska związane z ruchem sfery niebieskiej, zmianą położenia planet oraz obejrzały  pokaz gwiazdozbiorów. W czwartek dzieci uczestniczyły w grach i zabawach prowadzonych przez animatorki. Były zabawy z chustą animacyjną, z mydlanymi bańkami, tańce, śpiewy.. Na zakończenie każde z dzieci otrzymało słodką niespodziankę. W trzecim dniu były zabawy na dmuchanym zamku oraz zabawy w basenie z piłeczkami oraz dmuchaną zjeżdżalnią.  I choć przedszkolaki codziennie otrzymują wiele miłości i serca od rodzin i nauczycielek, w tym czasie czuły się naprawdę wyjątkowo, uśmiech nikomu nie schodził z twarzy. Dni pełen wrażeń szybko się skończyły, ale wspomnienia pozostaną na długo.