10 grudnia 2018 19:49 | Kronika Przedszkola

ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ......

Święta coraz bliżej, czas więc na pieczenie pierników. Dzisiaj w  naszym  przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw. Dla 6-latków  z grupy " Misie"  był to bardzo pracowity dzień, bowiem to one piekły pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste  rączki oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne, a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka.  Efektem  naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych pań kuchareczek i pani Wioli pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Gdy pierniczki były wystudzone dzieci rozkoszowały się ich smakiem oraz dekorowały w przepiękne wzory.