04 grudnia 2018 18:10 | Kronika Przedszkola

MALI ODKRYWCY

We wtorek 4 grudnia sala na I piętrze zamieniła się w pracownię chemiczną, w której zaprezentowane zostały „wybuchowe” eksperymenty pod czujnym okiem chemików. Nasi wychowankowie dzięki profesjonalnym strojom i przede wszystkim eksperymentom mieli okazję poczuć się jak prawdziwi chemicy. Podczas  warsztatów dzieci wykonały najprawdziwszy wulkan. Następnie dodając do kolorowej farby zimny dwutlenek węgla w formie kostek oraz gorącą wodę wyczarowały dym. Później dodając do wody składnik mydła i pomarańczowy wskaźnik otrzymały niebieską wodę. Tworzyły pianę, która powstała  dzięki wymieszaniu farby z dwoma magicznymi płynami, wodą i dwutlenkiem węgla. Mali odkrywcy dowiedzieli się również, dlaczego kolorki miewają humorki, a raczej jak roztwory reagują na zmianę temperatur. Wiele radości było podczas pompowania balona przy użyciu sody i octu. Prowadzący zajęcia w prosty sposób tłumaczyli dzieciom zachdzące zjawiska.