10 listopada 2018 14:43 | Kronika Przedszkola

100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

Dnia 9 listopada 2018 roku w naszym przedszkolu w 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę odbyła się przepiękna uroczystość przygotowana przez grupę "Sówki"oraz panie Patrycję Karaczyn i Ewelinę Kłakowicz. Uroczystość miała na celu krzewienie i podtrzymywanie postaw patriotycznych wśród dzieci. Równo o godzinie 11.11 wzięliśmy udział w akcji " Rekord dla Niepodległej". Akcja zorganizowana była przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji, która polegała na biciu rekordu śpiewania czterozwrotkowego hymnu Polski. W akcję włączyło się 4,6 mln uczniów i 450 tys. nauczycieli. Na pamiątkę tak wspaniałej rocznicy przedszkolaki posadziły limbę, pod którą została umieszczona kapsuła z imionami i nazwiskami wszystkich dzieci i pracowników przedszkola. Wśród zaproszonych gości była pani Krystyna Kubiszyn - Naczelnik Wydziału Oświaty w Głuchołazach – oraz pan Artur Fiałkowski – Komendant Nadleśnictwa Prudnik.