22 października 2018 20:55 | Kronika Przedszkola

PASOWANIE NA STARSZAKA

W dniach 16 - 17 października 2018 roku odbyło się pasowanie na starszaka w grupach sześcioletnich. Grupa "Jarzębinki" wykazała się doskonałą kondycją fizyczną zdobywając Górę Chrobrego. Natomiast dzieci z grup " Misie" i "Biedronki" przeszły promenadą do sztolni i źródełka „ Żegnalce”. Następnie udały sie do lasu podziwiając  "Las bukowy" oraz roślinność nasadzoną w zielniku charakterystyczną dla Gór Opawskich. Podczas wycieczek wszystkich grup dzieci zmagały się z zadaniami przygotowanymi przez swoje panie: rozwiązywały zagadki, układały kompozycje z materiału przyrodniczego, śpiewały piosenki, recytowały wiersze, uczestniczyły w konkursach sportowych. Głównym punktem pasowania na strszaka było oczywiście złożenie ślubowania i wypicie z uśmiechem "napoju mocy starszaka".