14 października 2018 14:52 | Kronika Przedszkola

ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI

27 września obchodzony jest  Światowy Dzień Turystyki. W związkuz tym  świętem Centrum Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna w Głuchołazach  zorganizowała w tym dniu pieszy rajd po zdrojowej części maista. Zaprosiła do uczestnictwa w rajdzie dzieci 6-letnie z grupy” „ BIEDRONKI” naszego przedszkola oraz dzieci  6 - letnie z przedszkola nr 1 Głuchołazach. Około godziny 9.00 wspólnie wyruszyliśmy spod przedszkola w kierunku Zdrojowej części miasta. Wycieczkę prowadził Naczelnik Wydziału Turystyki w Głuchołazach pan Paweł Szymkowicz, który w interesujący sposób opowiadał przedszkolakom o ciekawych miejscach naszego miasta. Dzieci z uśmiechem na ustach przeszły promenadą do sztolni i źródełka „ Żegnalce”. Kolejno niebieskim szlakiem przeszły do źródełka „Juwenii” i z powrotem do Amorka .