08 stycznia 2018 17:15 | Kronika Przedszkola

AKCJA ' GÓRA GROSZA "

Od kilku lat bierzemy udział w akcji „GÓRA GROSZA”, której celem jest zebranie funduszy dla najbardziej potrzebujących Domów dla Dzieci i Rodzinnych Domów Dziecka. Akcja przeprowadzona była przez zbiórkę monet w każdej z grup przedszkolnych.
Podstawowym celem akcji jest uświadomienie dzieciom, że najmniejsze monety zebrane w tak dużej liczbie mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie istotna pomoc bardzo wielu dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Nasze przedszkolaki i ich rodzice nie pozostali obojętni na krzywdę małych dzieci oraz swoich rówieśników, którzy hojnie wrzucali „grosiki”  do słoików ustawionych w każdej grupie przedszkolnej. Akcja pozwoliła uświadomić dzieciom, że oddając choćby jeden grosz można przyczynić się do zrealizowania marzeń dzieci znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji rodzinnej.

Po zakończeniu tej szlachetnej akcji dokonano podliczenia wszystkich zebranych monet.  Dzieci z naszego przedszkola zebrały sumę: 565 zł 96 groszy.

Wszystkim biorącym udział w akcji serdecznie dziękujemy

oraz mamy nadzieję, że w następnej edycji akcji też będą chętnie brali w niej udział !

Rozliczenie końcowe:

Jarzębinki” – 122,01 zł