20 grudnia 2017 21:24 | Kronika Przedszkola

JASEŁKA

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, grupa „TYGRYSKI” przygotowała jasełka bożonarodzeniowe, na które zaprosiła uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 i 2 w Głuchołazach. Wśród śpiewu aniołów do żłóbka przybyli rozradowani i pełni werwy pastuszkowie. Nowo narodzonemu Dzieciątku, pokłony złożyli także Królowie.

Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami. Przedszkolaki świetnie wcieliły się w swoje role. Całemu występowi towarzyszyły wielkie pozytywne emocje. Młodzi aktorzy spisali się na medal, otrzymując ogromne brawa od publiczności. Kolejny raz okazało się, że takie wspólne spotkania, emocje i przeżycia zbliżają ludzi, a dzieciom pokazują jak ważna jest tradycja świąt Bożego Narodzenia i jak bardzo rodzinne jest to święto.