17 czerwca 2017 22:07 | Kronika Przedszkola

WYCIECZKA BIEDRONEK DO OPOLA

W dniu 08.06.2017r. przedszkolaki z grupy „Biedronki” uczestniczyły wraz z rodzicami w wyciecze autokarowej do Opola.  Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowań teatralnych dzieci, bezpośredni kontakt z aktorem, uczenie się kultury odbioru sztuki poprzez obejrzenie spektaklu teatralnego „Brzydkie kaczątko” w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora im. A. Smolki oraz kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie poprzez wspólną zabawę, rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej podczas zabaw ruchowych w sali zabaw „Dżungla”. Innym celem było także zintegrowanie dzieci i rodziców poza terenem przedszkola poprzez wspólny wyjazd, kształtowanie więzi emocjonalnej dzieci z rodzicami, odczuwanie radości ze wspólnie spędzonego czasu.

Dzieci obejrzały wzruszający i pouczający spektakl o sile marzeń, pragnieniu akceptacji i uznania. Z zapartym tchem i wypiekami na twarzy śledziły pełną przygód opowieść o kaczątku, którego wszyscy dookoła odrzucają z powodu wyglądu. Cały spektakl połączony był profesjonalną grą aktorską z przepiękną, kolorową techniką ożywiania lalek oraz animacją filmową co wywołało ogromne wrażenie wśród dzieci i ich rodziców. Przedszkolaki oraz dorośli nagrodzili aktorów gromkimi brawami.

Następnym punktem wycieczki były zabawy w sali zabaw „Dżungla”. Jest to wymarzone miejsce do aktywnego spędzenia wolnego czasu przez dzieci. Największą atrakcją stała się piętrowa konstrukcja typu „Małpi gaj". Nie małym powodzeniem cieszyły się także zjeżdżalnie, labirynty, tory saneczkowe, trampoliny oraz baseny wypełnione tysiącami kolorowych kuleczek. Dzieci mogły korzystać ze znajdujących się tam mini pojazdów, zabawek oraz różnorodnych gier rozwijających spostrzegawczość, orientację a także sprawność manualną i ruchową.

Liczne atrakcje dostarczyły dzieciom oraz ich rodzicom wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

Już nie możemy się doczekać następnej wycieczki