Aktualne komunikaty w dziale INFORMACJE: opłaty, zapowiedź filmu itd.::POMYSŁY DO ZABAWY I PRACY Z DZIECKIEM W DOMU

24 marca 2020 08:35 | Aktualności

LIST DO RODZICÓW

LIST DO RODZICÓW w związku z czasowym zawieszeniem zajęć dydaktyczno - wychowawczych:

Drodzy Rodzice do dnia 10 kwietnia 2020 zostają czasowo zawieszone zajęcia dydaktyczno- wychowawcze w przedszkolach. Ograniczony jest obowiązek świadczenia pracy przez nauczycieli na terenie placówki.

Izolacja od ludzi, zaburzenie rytmu do jakiego byliśmy przyzwyczajeni może wywołać różne stany emocjonalne zarówno u dorosłych jak i u dzieci. Nasze dzieci również to przeżywają chociaż nie zawsze potrafią to określić. Proszę pamiętać, że nuda i brak zajęć w tej sytuacji nie wpływa dobrze na Wasze rodzinne relacje i zachowanie dzieci a pobyt przy komputerze i TV tylko pogłębi problem, kiedy przyjdzie nam powrócić do stanu sprzed Epidemii Koronawirusa.

Ponieważ Kadra pedagogiczna nie może bezpośrednio sprawować opieki nad Państwa dziećmi, będziemy dostarczać Wam na stronie internetowej naszego przedszkola pomysły do zajęć i zabaw z dziećmi z podziałem na wiek. Postaramy się aby aktywizowały różne sfery rozwojowe dziecka – umysłową, społeczno – emocjonalną i fizyczną.

Na początek proponujemy:

• stworzyć stały rytm dnia

• ustalić zasady współpracy z dzieckiem

• zawrzeć umowy i stosować się do nich.

Wystarczy prowadzić zabawy dwa razy dziennie po około 10-30 minut w zależności od wieku dziecka.

Należy przeplatać treści matematyczne, językowe ruchem a zabawy zakończyć pracą manualną „plastyczną” (np., kreślenie lini graficznych, kolorowanie, wycinanie, malowanie na dany temat itp.). Po takim działaniu dziecko chętniej pójdzie do samodzielnej zabawy, a Państwo będziecie mieli chwilę dla siebie lub wykonanie prac użytecznych dla rodziny i domu.

Nie zapominajmy, że dzieci mają ogromną potrzebę ruchu!!! Toteż musimy im ją zorganizować np. Aerobic przy muzyce lub kilka ćwiczeń ruchowych wzmacniających kondycję fizyczną dziecka, jego gibkość i zwinność.

Wszystkich Rodziców pozdrawiamy a chętnym życzymy dobrej zabawy ze swoim dzieckiem zgodnie z zasadą „Nauka przez zabawę”.

Z poważaniem:

Dyrektor i Pracownicy PP2 Głuchołazy