01 grudnia 2016 19:13 | Aktualności

GÓRA GROSZA - UCZYMY DZIECI POMAGAĆ INNYM

W dniach 28.11- 9.12 2016 ruszyła XVII Edycja akcji "Góra Grosza", do której przystąpiło nasze przedszkole.

Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do udziału w akcji. Podstawowym celem akcji jest uświadomienie dzieciom, że najmniejsze monety zebrane w dużej liczbie mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie istotna pomoc bardzo wielu dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

W tym roku fundacja szczególnie skupia się na dalszej realizacji reformy domów dziecka poprzez pomoc małym domom dla dzieci.

Towarzystwo Nasz Dom utworzyło już kilkanaście domów dla dzieci, jak również pomogło w utworzeniu kilkunastu kolejnych. W takich domach, w przeciwieństwie do wielu dużych instytucji, dzieci znajdują uczucie, zrozumienie i efektywną pomoc dla siebie i własnych rodzin. Od trzynastu lat patronat nad akcją obejmuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Monety o nominale 1 gr, 2 gr oraz 5 gr wrzucamy do puszek w salach przedszkolnych.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji.